Kiedy wykonać i zamontować schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne są jednym z kluczowych elementów domu. Z tego powodu decyzje dotyczące ich wykonania należy podjąć już na etapie planowania. Jednymi z najbardziej popularnych w Polsce są schody betonowe, dywanowe i wspornikowe. Każdy z tych typów schodów wymaga podjęcia działań na innym etapie budowy. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze jednego z nich warto dowiedzieć się więcej o procesach ich wykonania i montażu. 
Czytaj więcej

Schody wspornikowe - jak przygotować się do ich montażu

Jaką balustradę dobrać do schodów wspornikowych? Jak przygotować ścianę do montażu schodów wspornikowych? Ile kosztują schody wspornikowe
Czytaj więcej

Jakie domy oraz schody najczęściej wybierają Polacy

Najnowsze dane dotyczące budowy domów w Polsce mogą zaskakiwać. Okazuje się bowiem, że cały czas pomimo postępującej w branży modernizacji stosujemy tradycyjne, dobrze nam znane rozwiązania. Wolimy kupić już stworzony dom niż robić wszystko od podstaw, ewentualnie wybieramy budowanie według schematycznego, wcześniej ustalonego projektu, nie będącego projektem jednostkowym i dostosowanym do potrzeb klienta, a raczej wpisującym się w przyjęte standardy. Jeżeli chodzi o powierzchnię, budynki zazwyczaj nie przekraczają 200 m2. Także rozwiązania wewnątrz, jak chociażby typ i konstrukcja schodów są konwencjonalne i typowe. Więcej o tym przeczytacie i zobaczycie w naszej infografice.
Czytaj więcej

Schody zabiegowe - co trzeba o nich wiedzieć?

Schody zabiegowe są jedną z najczęściej wykorzystywanych konstrukcji przy produkcji schodów. Są często wybierane, ponieważ charakteryzują się niebanalną formą, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić trochę przestrzeni. 
Czytaj więcej

Z jakiego drewna wykonać schody

Drewno jest naturalnie piękne oraz ciepłe. Jest także jednym z polskich dóbr narodowych. Jesteśmy głównym producentem wyrobów drewnianych w Europie. Warto wspierać polskie produkty i zainwestować w drewniane schody, nie tylko z pobudek patriotycznych, ale również praktycznych. Drewno jest materiałem długowiecznym, które odpowiednio zakonserwowane może przetrwać nawet setki lat. Każdy z jego rodzajów ma wiele różnych walorów. Jakie zatem drewo wybrać?
Czytaj więcej

Zaprojektuj wygodne schody - przegląd aspektów technicznych

Człowiek pokonując różnicę poziomów zużywa siedem razy więcej energii, niż poruszając się po płaskim terenie. Dlatego oprócz aspektów wizualnych, schody powinny być także wygodne, gdyż ich główną funkcją jest komunikacja pomiędzy piętrami. Aby ich użytkowanie było komfortowe muszą spełniać kilka warunków. Zostały one precyzyjnie określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Poniższy artykuł bazuje na przepisach zawartych w tym rozporządzeniu. 
Czytaj więcej